AMELİYATHANE

Medikal teknolojiyi yakından takip eden hastanemiz; çağdaş tıbbi uygulamalar ile değerli hastalarımızın hizmetindedir.

BİZE ULAŞIN

Öneri ve şikayetleriniz için aşağıdaki formu doldurarak bize gönderebilirsiniz.

© All rights reserved - Hopper

Made with love by Neil Judges

Site & Grafik Editörü Cem YENİ

“Sağlığınız Bizim İçin Önemlidir”

ÖZEL TRAKYA HASTANESİ

Ameliyathane

Medikal teknolojiyi yakından takip eden hastanemiz;

çağdaş tıbbi uygulamalar ile değerli hastalarımızın hizmetindedir.

Modern teknoloji ile tüm branşlarda başarılı ameliyatlar Hastanemizde modern tıbbi donanıma sahip 6 ameliyathane bulunmaktadır. Ameliyathanelerimizde mikroskopik, endoskopik artroskopik ve laparoskopik operasyonları da içeren tüm ameliyatlar başarıyla uygulanmaktadır.


Ameliyathaneler ve bağlı alanlar steril havalandırma sistemi ile havalandırılmaktadır. Mükemmel teknik donanıma sahip ameliyathanelerde merkezi oksijen, azot protoksit, vakum ve klima tesisatları bulunmakta ve bu sayede ameliyatların optimum koşullarda gerçekleşmesi sağlanmaktadır.


Ameliyathanelerimizde; 2 büyük ameliyat ünitesi, merkezi oksijen sistemi, modern anestezi cihazları, modern ameliyat masaları, ikili ameliyat lambaları, mikroskop ve C-Kollu röntgen cihazı, multifokal objektifli, çok amaçlı ameliyat mikroskopu bulunmaktadır. Ayrıca her türlü operasyonun en önemli ve hayati parçalarından biri olan anestezi uygulamaları hastanemizde uzman bir ekip tarafından büyük bir titizlikle uygulanmaktadır. Cerrahi Yoğun Bakım Ünitemizin varlığı tüm ameliyatlarda yaşamsal bir güvence oluşturmaktadır.


Ameliyathanelerimizde gerçekleştirilen ameliyatlar;


Laparoskopik, Artroskopik, Mikroskopik Cerrahi:

Çağımızın son harikalarından laparoskopik, artroskopik, mikroskopik ameliyatlar ile hastalar kısa süre içinde günlük aktivitelerine tekrar kavuşabilmekte ve normal hayatlarına dönebilmektedirler.


Beyin, Omurilik ve Sinir Cerrahisi:

Bel fıtığı, boyun fıtığı, omurga protezleri, omurilik ameliyatları en modern mikro-cerrahi yöntemlerle ve ameliyat sırasında radyolojik kontrol altında yapılmaktadır.


Genel Cerrahi:

Genel Cerrahi alanında; kapalı (laparoskopik cerrahi) ve açık safra kesesi, meme, tüm batın (mide, apandisit, kalınbarsak gibi), fıtık, guartr, kıl dönmesi (sinüs plonidalis), varis, hemoroid, fissür ve fistül ameliyatları yapılmaktadır.


Göz Cerrahisi:

Hastanemizde göz ameliyatları, teknolojik donanımlı göze özel bir ameliyathanede gerçekleştirilmektedir.


Göz ile ilgili her türlü ameliyatın 365 gün 24 saat yapılabildiği ameliyathanemizde, ameliyatların başarı ile sonuçlanmasını sağlayacak uzman bir kadro, gerekli donanım ve altyapı bulunmaktadır.


KBB Cerrahisi:

Fonksiyonel endoskopik sinüs cerrahisi, kulak mikroşirurjisi, baş ve boyuna yönelik her türlü cerrahi müdahale, tonsillektomi (bademcik), vejetasyon (geniz eti), gromed (kulak tüpü), rinoplasti, larenks ve timpanoplasti gibi Kulak Burun Boğaz ile ilgili tüm ameliyatlar, hastanemizde yapılmakta olup, ameliyatlar için gerekli olan donanımlar (mikro-cerrahi için çok fonksiyonlu mikroskop, endoskopi cihazları) mevcuttur.


Kadın Doğum Cerrahisi:

Kadın-Doğum kadrosu, kadınları ilgilendiren cerrahi tüm problemlere, uzmanlıklarını hastanemiz bünyesindeki yüksek teknoloji ürünü cihazlarla birleştirerek (laparoskopik, histeroskopik) çözüm buluyor.


Ortopedi ve Travmatoloji Cerrahisi:

Yoğun bakım destekli ameliyathanemiz, ortopedik ameliyat masası, modern görüntüleme cihazları, portabl röntgen cihazı ve son teknolojik özelliklere sahip artroskopi cihazı ile her türlü ortopedik ameliyatların yapılabileceği alt yapıya sahiptir. Uzman kadrosu ile kapalı menisküs ameliyatı (artroskopik cerrahi), her türlü spor yaralanmaları, doğumsal anomaliler, protez-osteosentez ameliyatları uygulanmaktadır.


Üroloji Cerrahisi:

Kapalı (TUR) ve açık prostat ameliyatı, idrar kaçırmanın (stress inkontinans) cerrahi tedavisi, varikosel, inmemiş testis ameliyatları gerçekleştirilmektedir. TUR ameliyatlarında vapaorizasyon öntemi ile hasta kısa sürede taburcu olmaktadır.


Spinal Cerrahi (Omurga ve Omurilik Cerrahisi):

Bel fıtığı ve boyun fıtığı ameliyatları, yaşlanmayla beraber oluşan omurilik kanalı daralmaları ve kireçlenmeler, omurga ve omurilik tümörleri, doğuştan gelen omurilik ve omurga bozuklukları, dejeneratif skolyoz tedavisi, mikrocerrahi yöntemler kullanılarak gerçekleştirilmektedir. Kaza yada osteoporozda oluşan omurgadaki kırıkları ve hatta omurga tümörleri bile lokal anestezi altında kifoplasti ve vertebroplasti gibi teknikler kullanılarak başarıyla tedavi edilebilmektedir.