Mobirise

Sizin ve Çalışanlarımızın Sağlığı için Covid-19’a Karşı Aldığımız Önlemler

Değer Misafirlerimiz,

Covid-19’a karşı Özel Trakya Hastanesi olarak en etkin önlemleri almaktayız. Paniğe kapılmadan, tüm önlemlerimizi en üst düzeyde alıyoruz ve sağlığınız için GÖREVİMİZİN BAŞINDAYIZ!  Tüm branşlarda poliklinik ve ameliyat hizmetlerimizi sunmaya kesintisiz devam ediyoruz.

Enfeksiyon Kontrol Komitelerimiz ile işbirliği halinde, Dünya Sağlık Örgütü’nün ve Sağlık Bakanlığı’ nın önerdiği rehberler doğrultusunda aldığımız önlemler; Mesai saatleri dışında belirlenmiş bir zaman içerisinde sadece hastanede yatan kişinin ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla tek kişinin ziyaretine izin verilmektedir.18 yaş altı refakatçi kabul edilmemektedir. Yoğun bakımda ve yatan hasta servislerinde hasta ziyaretleri sınırlı sürede kabul edilmektedir. Hastanemizin giriş kapısında bulunan otomatik ateş ölçme ve dezenfeksiyon kabini ile tüm hastalarımıza ve tüm personelimize ateş ölçümü yapılmaktadır. 
Gelen tüm misafirlerimize yurt dışı seyahat ve hastalık öyküsü (Ateş, öksürük, solunum sıkıntısı,…) sorgulaması yapılmaktadır. Gelen tüm misafirlerimize giriş bölümünde maske temin edilmektedir.
Ateş, öksürük, boğaz ağrısı ya da yurt dışı öyküsü olanlar özel, izole bir poliklinikte değerlendirilmektedir. Hastalarımız için hastane girişinde ve içinde gerekli yönlendirmeler yapılmaktadır. Çalışanlarımız, hastalarımızla sosyal iletişimde 1 metre ‘koruma mesafesi’ uygulamaktadır. Bekleme alanlarındaki sandalye ve koltuklar, mümkün olduğunca birbirinden uzaklaştırılmıştır. Hastanelerimizde, enfeksiyon tedbirleri ve hijyen uygulamaları kapsamında; ortak kullanım alanları, poliklinikler, bekleme alanları, koridorlar, asansör, tuvalet gibi alanların düzenli olarak dezenfeksiyonu sağlanmaktadır. Hekimlerimiz ve tüm çalışanlarımıza Covid-19 için gerekli eğitimler verilmiştir. Tüm alanlarda yeterli sayıda el ve yüzey dezenfektanları bulunmaktadır. Tüm alanlarda maksimum düzeyde ve sık aralıklarla temizlik ve hijyen çalışmaları yapılmaktadır. Ambulans ve servis araçlarımız düzenli olarak dezenfekte edilmektedir. Olası kriz anına karşı tüm hazırlıklarımız üst düzeyde tamamlanmıştır.

Birlikte Başaracağız…

Bizi sosyal medyadan takip etmeyi unutmayın!

Bize Ulaşın!

Develop a free website with Mobirise